Ощадбанк і ПриватБанк вже незабароом підвищать ставки за кредитами – Новини України 24

Ощадбанк і ПриватБанк вже незабароом підвищать ставки за кредитами

ОщадБанк і ПриватБанк змінять у 2022 році відсоткові ставки за кредитами. Вони стануть вищими. Крім того, ставки за депозитами також, ймовірно, піднімуться. При цьому і тримати гроші на депозиті, і брати кредит буде не дуже вигідно. Проте Нацбанк не залишає банкам вибору.

НБУ буде змушений піднімати облікову ставку через зростання інфляції. Передбачалося, що торік річна інфляція не перевищить 9,4%, проте вона з легкістю перетнула цю межу і піднялася до 10%. Щоби хоч трохи приборкати інфляційний процес, Нацбанк кілька разів за минулий рік збільшував облікову ставку. Зрештою вона досягла 9%, проте цього недостатньо. Адже і в цьому році передбачають 5% інфляцію (і це – в найкращому випадку).

Тому найімовірніше, що вже найближчим часом НБУ знову підвищить облікову ставку.

“Ставку доведеться ще раз підвищувати вже буквально на наступному засіданні у січні, або, скажімо, у березні. На мою думку, вона додасть мінімум 0,5%”, – вважає фінансовий аналітик ICU Михайло Демків.

Слідом за підвищенням облікової ставки НБУ мають підвищувати кредитні і депозитні ставки й усі інші банки, включаючи Ощадбанк і ПриватБанк. Щоправда, зазвичай банки не поспішають із підвищенням ставок за депозитами. За словами Михайла Демківа, минулого року, незважаючи на підвищення облікової ставки НБУ, банки не квапились підвищувати проценти за депозитами.

Ощадбанк і ПриватБанк вже незабароом підвищать ставки за кредитами

“Вони могли собі це дозволити, оскільки ліквідність була на рекордних рівнях, – каже аналітик. – Тому такі банки як Ощадбанк, Приватбанк могли пропонувати річні депозити в районі 7-8%”, – говорить експерт.

Якщо від цього невеликого прибутку ще відняти майже 20% податків, то вкладнику залишається прибутку від його депозиту майже як кіт наплакав. Але банкам потрібно і самим на щось жити. Отже, треба залучати нові кредитні кошти. А для цього потрібно збільшувати обсяг портфеля депозитів.

Тому вже перед Новим роком малі та середні банки стали піднімати ставки за депозитами до 10-11%. Проте Ощадбанк, ПриватБанк та інші великі банки поки що відсотків не підвищують. Втім, чинити опір їм залишилося недовго. Адже інакше нових вкладників не спокусиш.

“Зростання відсоткових ставок також стимулюватиметься попитом на кредитну гривню, для забезпечення якого банкам потрібно все більше стимулювати вкладників привабливими депозитними ставками. Чим вище відсотки – тим цікавіший такий інструмент заощадження та примноження грошей для населення та бізнесу”, – вважає голова Ради Незалежної асоціації банків. (НАБУ) Олена Коробкова.

Тому питання підвищення ставок за депозитами – це питання найближчого часу, переконана спеціалістка.

Що буде із кредитними ставками?

Це, мабуть, найцікавіше питання. Незважаючи на зростання облікової ставки НБУ, банки намагатимуться утримувати відсотки за депозитами на мінімально можливому рівні. Справа в тому, що зараз в Україні є чимало проблемних позичальників, які роками не повертають банкам взяті гроші. Тому між банками розгорнулася справжня боротьба за сумлінних клієнтів, котрі вчасно платять за кредитами. Щоб їх утримати, банкіри з останніх сил намагатимуться утримувати кредитні ставки.

“Важливу роль відіграють державні програми, зокрема 5-7-9, які компенсують значну частину процентної ставки. Відповідно,позичальники не відчують подорожчання кредитів”, – вважає Михайло Демків.

Втім, дуже багато залежатиме від подальшої ситуації з коронавірусом. Саме епідемія може внести найбільш суттєві виправлення і до облікової ставки, і до фінансової діяльності Ощадбанку, ПриватБанку та інших українських банків, переконані експерти.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Новини України 24» у Google новини.


ВІД MY.UA


Від Luckyads


ВІД ads2.bid


Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях